למה לשלם לרואה חשבון

אוקטובר 17, 2012

כל בעל עסק, קטן כגדול, הנושא בהוצאות רבות כאלו ואחרות, יכול לשאול את עצמו לשם מה יש צורך לשלם לרואה חשבון? אולי כדאי לחסוך בהוצאה זו ולשלוח את הניירת להנהלת חשבונות לצורך הגשת הדוחות הרשמיים למוסדות המדינה ותו לא. אולם יש לדעת כי בעידן המסחרי של היום יש צורך לכל עסק באשר הוא בשרותיו של רואה חשבון, ודווקא זה מה שיתרום לרווחה הכלכלית של העסק, ולא להיפך.

מלבד ניהול החשבונות ורישום אירועים פיננסיים, רואה חשבון מציג את ניתוחיו לגבי ההתנהלות הפיננסית בפני בעל העסק באמצעות קופה רושמתומציע הצעות לייעול העסק מבחינה כלכלית. רואה החשבון שהוא בעל ידע עצום בנושאים הפיננסיים שאינם נהירים לבעל העסק, מסייע להתנהלות כלכלית נבונה לעסק. כמו בתחומים רבים, בעל העסק משלם למעשה עבור הידע הזה שהוא אינו מכיר.

לדוגמא: בעל חנות למוצרי אלקטרוניקה מתמחה היטב בתחום שלו, וסביר להניח שאינו בקי באותה מידה בנושאים פיננסיים אם בכלל. במידה ויעסיק רואה חשבון, הוא יקבל בעזרת הדוחות הפיננסיים השונים והניתוחים הכלכליים שהוא יגיש תמונת מצב ברורה על המצב הכלכלי של העסק שלו. כך יוכל בעל העסק להתעסק בפיתוח העסק בעזרת הכישרון והידע שיש לו בתחום, ויחד עם זאת לבחון את המצב הכלכלי בעזרת רואה החשבון.

בנוסף לכך, מעבר לידע שמקבל בעל העסק, בעזרת רואה חשבון הוא ימקסם את הרווחים שלו. רואה החשבון שצבר ידע עצום בתחומי החשבונאות, המימון, המיסים והניהול תורם לשיפור המצב הפיננסי של העסק על ידי הצעות ייעול שיביאו למינוף העסק. לצורך כך רואה חשבון יגיש אחת לחודש דוחות מפורטים ומנותחים לעומק על ההתנהלות הכלכלית של העסק, והוא יצור כלים אפקטיביים לניהול העסק. כך לדוגמא: התשלום לרואה חשבוןמקצועי עבור בעל החנות לאלקטרוניקה יהיה משתלם יותר מתשלום עבור עיצוב וריהוט החנות.

יוצא אם כן שהתשלום לרואה חשבון הינו משתלם לכל בעל עסק, קטן כגדול. רואה חשבון מקצועי ואיכותי ייצר רווחים נוספים לעסק שיכסו על ההוצאות ששולמו עבורו ואף יכפילו את עצמן.


| למה לשלם לרואה חשבון |

 

אל תחכו לרגע האחרון...
שנת המס 2014 הסתיימה זה מכבר, והמועד האחרון להגשת הדו"ח השנתי מתקרב בצעדי ענק.

זכרו, המועד האחרון להגשת הדוח הוא ה – 31.5.15, אל תחכו לדקה ה- 90... נשמח לסייע

______________________

 

זוג או פרד?

מה בין הנהלת חשבונות כפולה להנהלת חשבונות חד צדדית? איזה עסק חייב באיזו שיטת הנהלת חשבונות? ומי מהם חייב בדיווח המקוון למע"מ?
על כך במאמר הבא