מה תפקידו של רואה חשבון

אוקטובר 17, 2012

הדרך להיות רואה חשבון, שהוא מקצוע יוקרתי ומבוקש, אינה קלה. על הסטודנט לראיית חשבון לעבור מבחנים קשים מטעם מועצת רואי החשבון, ולאחריהם להתמחות שנתיים במשרד רואי חשבון. רק לאחר מכן יוכל לשמש כרואה חשבון מן המניין.

רואה חשבון יכול להיות שכיר המועסק במשרד רואי חשבון, והוא גם יכול לעסוק באופן עצמאי כמנהל של משרד לראיית חשבון. ישנם רואי חשבוןהעוסקים בנושאים ספציפיים, וישנם כאלו, בפרט אלו העומדים בראש משרד לראיית חשבון המציעים מגוון שירותי חשבונאות נלווים, כגון: ייעוץ פיננסי, הנהלת חשבונות, תכניות לשיקום עסקים ועוד. שירותים אלו יכולים להיות לעזר לבעל העסק בנוסף לשרות רואה חשבון.

תפקידו העיקרי של רואה חשבון הוא הנחיית והדרכת הלקוחות מבחינה פיננסית. רואה החשבון יציע דרכים לניהול חשבונות העסק ויתווה את אופן הפעילות הפיננסית בעסק, על מנת להגיע למקסימום רווח. מתוקף תפקידו זה לרואה החשבון ידע עצום בתחומי מימון, חשבונאות מיסים ואף ניהול, והוא בעל יכולת ראיה עסקית גבוהה.

רואה חשבון משמש למעשה גם יועץ לבעל העסק. תפקידו מתמקד בשיפור המצב הפיננסי של העסק על ידי הצעות ייעול שיביאו למינוף העסק. לצורך כך רואה חשבון אקטיבי יגיש אחת לחודש דוחות מפורטים ומנותחים לעומק על ההתנהלות הכלכלית של העסק, והוא יצור כלים אפקטיביים לניהול העסק. בעזרת רואה חשבון מקבל בעל העסק תמונת מצב ברורה על המצב הכלכלי של העסק שלו, ויוכל להכין תכנית עסקית לתקופת העסקים הבאה. בנוסף לכך, בעזרת הידע של רואה החשבון, משלם בעל העסק פחות מס. מסיבות אלו, ניתן לראות שישנם הרבה בעלי עסק שנוקטים בצעדים כלכליים רק לאחר ייעוץ של רואה חשבון מקצועי המתמחה בנושאים הפיננסיים.

מלבד הצורך הבסיסי של כל עסק ברואה חשבון לצורך הגשת דוחות פיננסיים למוסדות המדינה הנכתבים על ידו, רואה חשבון יכול להביא למינוף כלכלי של העסק. לסיכום, כל עסק שמעוניין להצליח ולשגשג חייב לדאוג לרואה חשבון מקצועי ואיכותי שיעקב אחר הפעילות הפיננסית של העסק וייעל את התנהלותה על הצד הטוב ביותר.


| מה תפקידו של רואה חשבון || רואה חשבון |

 

אל תחכו לרגע האחרון...
שנת המס 2014 הסתיימה זה מכבר, והמועד האחרון להגשת הדו"ח השנתי מתקרב בצעדי ענק.

זכרו, המועד האחרון להגשת הדוח הוא ה – 31.5.15, אל תחכו לדקה ה- 90... נשמח לסייע

______________________

 

זוג או פרד?

מה בין הנהלת חשבונות כפולה להנהלת חשבונות חד צדדית? איזה עסק חייב באיזו שיטת הנהלת חשבונות? ומי מהם חייב בדיווח המקוון למע"מ?
על כך במאמר הבא