מיסוי יחידים וחברות

 

מיסוי יחידים וחברות נועד בכדי לשלם את המס הנכון או בשפת רשות המיסים "מס אמת" לרשויות,
בין אם מדובר בעצמאי או בחברה לכל נישום שיעורי מס שונים, הקלות וזיכויים שונים, כל מקרה לגופו.

שיטת המיסים בישראל היא פרוגרסיבית, אדם המרוויח יותר ישלם מס גבוה יותר ולהפך. במקרים מסוימים השתכרות הנמוכה מרף מסוים יכולה להביא לכדי החזר מס או בכינויו "מס הכנסה שלילי". מדרגות מס הכנסה נקבעו בפקודת מס הכנסה .מיסוי יחידים מתייחס בראש ובראשונה לתושבות האזרח, האם בהתאם למבחנים הקבועים בחוק מדובר "בתושב ישראל" שבמידה וכן יהיה חייב במס בישראל בין אם מדובר בהכנסה מעסק בישראל או מחוצה לה.

בחוק קיימות אמנות מס עם מספר מדינות על מנת למנוע למנוע מצבים של התחמקות מתשלום מס או למנוע מצבים של תשלום כפל מס בידי האזרח הבודד או חברה בע"מ.

לעיתים יבחר אדם להתאגד כחברה בע"מ, הן משיקולי אחריות או לצורך "תכנוני מס"  כלומר תשלום מס מופחת בדרך חוקית. הכרת החוקים והתקנות יכולה לבוא לידי ביטוי בהפחתה משמעותית של נטל המס.

בכדי לוודא מיסוי נכון ולהפיק את הזיכויים וההטבות הקבועות בחוק יש להפקיד משימה זו בידיים נאמנות ומיומנות של איש מקצוע המתמחה בתחום מיסוי יחידים וחברות במטרה להשגת ההטבות הרבות ביותר שניתן עבור החברה או העצמאי.

מקוצר היריעה, המאמרים הובאו בקצרה ועל מנת לתת רקע כללי בלבד

אין לראות בהם יעוץ או תחליף ליעוץ מקצועי!


| מיסוי יחידים || מיסוי חברות |

 

אל תחכו לרגע האחרון...
שנת המס 2014 הסתיימה זה מכבר, והמועד האחרון להגשת הדו"ח השנתי מתקרב בצעדי ענק.

זכרו, המועד האחרון להגשת הדוח הוא ה – 31.5.15, אל תחכו לדקה ה- 90... נשמח לסייע

______________________

 

זוג או פרד?

מה בין הנהלת חשבונות כפולה להנהלת חשבונות חד צדדית? איזה עסק חייב באיזו שיטת הנהלת חשבונות? ומי מהם חייב בדיווח המקוון למע"מ?
על כך במאמר הבא