מתי צריך יועץ מס ?

אוקטובר 17, 2012

בין אם מדובר בעוסק עצמאי ובין אם מדובר בשכיר עולה צורך להיעזר בשירותיו של יועץ מס. ישנם מקרים רבים בהם הצורך להיעזר ביועץ מס הוא חד פעמי, ומתעורר בעקבות טעות שחלה אצל הרשויות או טעות שנעשתה על יד בעל/ת העסק עצמם. לדוגמא: כאשר בעל העסק לא דיווח לאחת מרשויות המס על עסקה או רכישה גדולה שבצע. גם אם הדבר נעשה בתום לב שלא בכוונה תחילה, עובר בעל/ת על חוק.

במקרה זה בעל העסק זקוק לייצוג מול רשויות המס- מע"מ, ביטוח לאומי ומס הכנסה. יועץ מס מומחה ייצג את בעל/ת העסק מול רשויות המס באופן החיובי ביותר. יועץ המס משמש למעשה כמיופה כח של העסק מול השלטונות.

בנוסף לכך, מומלץ לפנות ליועץ מס אחת לכמה שנים על מנת לוודא האם ישנה זכאות להחזר מס. יש לדעת כי המס בישראל הינו גבוה, ויכול להגיע גם עד ל-45% מרווחי העסק, אך יחד עם זאת חישובי מס ההכנסה אינם תמיד מדויקים, וייתכן מאד שכבעלי עסק תהיו זכאים להחזר מס מהמדינה. בנוסף לכך ישנן הטבות מס רבות שמוענקים ממס ההכנסה לאזרחי המדינה. סביר להניח שכבעלי עסק אינכם בקיאים בהטבות המגיעות לכם ובהחזרים השונים, במקרה זה פניה ליועץ מס מומחה תהיה משתלמת ביותר.

מתוקף תפקידו מכייר יועץ מס את כל רזי פקודות המס במדינה לפני ולפנים, ובעזרתו יוכל בעל העסק לדעת ולדרוש את זכויותיו מרשויות המס. יועץ המס למעשה משמש כנציגו של בעל או בעלת העסק מול רשויות המס השונות בכל הנוגע להתנהלות הכספית של העסק. בהרבה מקרים בעזרת יועץ מס יכול בעל העסק לקבל החזרים גבוהים יותר מהתשלום ליועץ המס, כך שזהו נושא ששווה להשקיע בו.

בכל מקרה שהוא, כאשר נזקקים ליועץ מס, כמובן שיש לבחור ביועץ מס בעל וותק, מקצועי ואמין. בחירה של יועץ מס איכותי תבטיח שיעשה את עבודתו בצורה הטובה והמשתלמת ביותר עבור העסק. בעזרת המקצועיות והוותק שלו סביר להניח כי הוא מכיר היטב את הנושאים שבהם יש להתמקד לצורך החזרי מס לבעל העסק וייצג את בעל העסק מול הרשויות על הצד הטוב ביותר.


| מתי צריך יועץ מס || יועץ מס |

 

אל תחכו לרגע האחרון...
שנת המס 2014 הסתיימה זה מכבר, והמועד האחרון להגשת הדו"ח השנתי מתקרב בצעדי ענק.

זכרו, המועד האחרון להגשת הדוח הוא ה – 31.5.15, אל תחכו לדקה ה- 90... נשמח לסייע

______________________

 

זוג או פרד?

מה בין הנהלת חשבונות כפולה להנהלת חשבונות חד צדדית? איזה עסק חייב באיזו שיטת הנהלת חשבונות? ומי מהם חייב בדיווח המקוון למע"מ?
על כך במאמר הבא