רטמן זיכרמן רואי חשבון
magazine

עבודה מהבית

בימים אלה שבהם אנחנו יושבים בבית מכורח יש ביקוש רב לעבודות שאפשר לעשות מהבית. רבות מהן היו מוכרות עוד לפני הקורונה אולם אחריה התווספו למגוון הגדול גם עבודות שהחברות השונות החליטו להסב אותן לעבודה מהבית. יש לא מעט עבודות כאלה והן דורשות לעתים השכלה מסוימת או הכשרה מקצועית, בזמן שאחרות אינן מחייבות זאת וכל אחד יכול לעשות אותן. להלן רשימה של רעיונות למטרת עבודה מהבית.

עבודות שאפשר לעשות מהבית

  • תרגום – תרגום הוא תחום מאוד רחב ויש לא מעט נושאים וקטגוריות שאפשר להתמחות בהם תוך כדי עבודה. סטודנטים רבים ישמחו לשלם על תרגום מאמרים וטקסטים שהם זקוקים להם מספרי לימוד וטקסטים אחרים, וככל שהמתרגם יותר מצוי בתחום הזה כך יהיה לו קל יותר לתרגם. כמו כן, יש גם תרגום תכנים לאתרים ותרגום כתוביות לטלוויזיה ולאתרים, והמתקדמים שממש התאהבו בזה יכולים לעבור לתרגום ספרים.
  • טיפול בתינוקות – לא תמיד המטפלות נוסעות לבית התינוקות כדי לטפל בהם שם. יש מטפלות שמקבלות יותר מתינוק אחד ומטפלות בו בבית, יחד עם הילדים שלהן או כמובן כשאין ילדים אחרים בבית. אם זה נוח להורי התינוקות זה יכול להיות מקור פרנסה קבוע מצוין.
  • כתיבת תכנים – כתיבת מאמרים וטקסטים שונים לאתרים ולקידום אתרים היא עבודה שכבר שנים מפרנסת רבים, בין אם הם סטודנטים או עקרות בית או מבוגרים אחרי גיל 50. זוהי עבודה נוחה והיתרון הגדול שלה הוא שהיא נמצאת בשפע.
  • עזרה אדמיניסטרטיבית – יש עצמאים רבים שהיקף הפעילות שלהם אינו מצדיק שכירת מזכירה או מנהלת אדמיניסטרטיבי במשרה מלאה או אפילו בחצי משרה. במקרה כזה שוכרים נותני שירותים אדמיניסטרטיביים מהבית שיכולים לחייב לפי שעה ולעשות את המשימות שבעל העסק אין לו זמן לעשות.
  • הנהלת חשבונות – מנהלי חשבונות מהבית עובדים על אותו בסיס של עזרה אדמיניסטרטיבית אבל בהנהלת חשבונות. זה כולל טיפול בניירת ובתזרים המזומנים, גביית תשלומים והעברת תשלומים לרשויות לגופים שונים.
  • בישול ביתי – בתקופת הקורונה רבים גילו שלא יוכלו להזמין אוכל או שלא יוכלו לבשל בגלל חוסר ידע או שנאלצו להיכנס לבידוד. מבשלים מהבית מצאו דרך להתפרנס למכור תבשילים ביתיים לכל מטרה ובכל סגנון קולינרי, במשלוחים או בטייק אווי.
  • מקצועות הביוטי – תספורות, תסרוקות, איפור, מניקור ופדיקור וגם טיפולי פנים הם עבודה מבית שמוכרת כבר שנים. כיום אפשר לעשות אותה גם מהבית במקום לשכור מקום יקר, כל עוד עומדים בתקנות ובחוקי התברואה. זה מקור מצוין לפרנסה קבועה לשנים.
2
דילוג לתוכן