רטמן זיכרמן רואי חשבון

ראיית חשבון

 אחד השירותים החשובים ביותר שכל עסק וכל עצמאי מקבלים בישראל הוא ראיית חשבון. בלי זה אי אפשר לנהל את התרשומת של התקבולים והתשלומים ואי אפשר לדווח לרשויות המדינה כחוק ובמועד. כל עסק שמקבל שירותים אלה יודע שיש לו עוד מגוון של שירותים שאפשר לקבל ממשרד רואי חשבון נוסף על כך, כמו הנהלת חשבונות וניהול גבייה. את העלות של שירותים אלה חוסכים למעשה בסופו של דבר משום שבסופו של דבר העסק מתנהל כסדרו וללא איחור בתשלומים ובגבייה, כך שנחסך כסף רב בגלל ריבית ועמלות מיותרות.

אילו שירותי ראיית חשבון חשוב לקבל?

  • הנהלת חשבונות שוטפת שכוללת מעקב אחר הוצאת קבלות וחשבוניות ואחר רישומים שונים שקשורים להוצאת ניירת חוקית זאת. כמו כן, חובה לאסוף קבלות וחשבוניות להגשה בדו"ח התקופתי והשנתי להוכחת הוצאות והכנסות.
  • מעקב אחר תזרים מזומנים על ידי בדיקת התשלומים הנכנסים והיוצאים וגם טיפול בגבייה כשזה הכרחי ולא טורחים לשלם בזמן. זה חוסך עיכוב במשלוחים בגלל אי תשלום לספקי ובעיית תזרים מזומנים כשלא טורחים לבדוק מי עומד בהתחייבותו לשלם על השירות או המוצר.
  • מגעים עם הרשויות והגשת דו"חות. דו"חות לרשויות המס מגישים לא רק בסוף שנה אלא גם במהלכה וחשוב שהם יגיעו בזמן כדי למנוע סנקציות כמו קנסות וריבית פיגורים. גם כשיש בירורים שונים ודרישה להגשת מסמכים נוספים משאירים זאת למשרד רואי החשבון שיודע בדיוק מה חובה להגיש.
  • ניהול משא ומתן עם גופים פיננסיים ותשלומים בזמן, כמו תשלום לבנק על הלוואות ומינוף או תשלום לחברות הביטוח ולקרנות הפנסיה עבור העובדים. חשוב לוודא שתשלומים יוצאים ונכנסים בזמן לרשויות משום שלא זו בלבד שעיכוב ואיחור הם לא חוקיים, מפסידים כסף כשלא משלמים חובות בזמן ומחויבים לשלם ריבית וקנסות.
  • הוצאת אישורים שונים ומסמכים שיש להגיש לרשויות, לעובדים, לספקים, לחברות ולגופים פיננסיים כמו טפסים על ניכוי מס במקור ואישור על היותכם עסק חוקי שמנהל ספרי חשבונות.

סדר וארגון

יש שתי סיבות עיקריות שבגללן חשוב להיעזר בשירותי ראיית חשבון: להוכיח למדינה שאתם עסק שמתנהל בצורה חוקית מבחינת רישום תקבולים ותשלומים ומעקב אחר ליבת העסק שהוא התזרים של המזומנים, כדי שלא תמצאו את עצמכם ללא כסף לשלם לעובדים ולספקים. הרי עסק מקימים על מנת שירוויח ויתפתח ולכן החשיבות של הארגון והסדר בו מאפשר לעמוד בכל ההתחייבויות וגם להרוויח כסף. את הכסף מנהלים בצורת רישום שחיוני לנהל מדי יום כדי לא לצבור חובות לאף אחד, אחרת מוסר התשלומים הבעייתי יכריע את גורל העסק לרעה.

דילוג לתוכן